Netex AŞ, Dağıtımını Üstlendiği Hewlett Packard Enterprise (HPE) Markasının GreenLake Çözümü ile Şirketlerin Dijitalleşmesini Hızlandırarak Bulut Konforu Sunuyor

15.11.2022

Türkiye'nin lider katma değerli teknoloji ürünleri distribütörü Netex, dağıtımını üstlendiği Hewlett Packard Enterprise (HPE) markasının GreenLake çözümü ile şirketlerin kullandığın kadar öde sistemi ve ihtiyaca göre ölçeklenebilen yapılar gibi güncel BT trendlerinden avantaj kazanmasını ve maliyetlerini iyileştirmesini sağlıyor.

Türkiye'nin lider bilişim teknolojileri dağıtım grubu Index Grup şirketlerinden Netex AŞ, distribütörlüğünü yaptığı Hewlett Packard Enterprise (HPE) markasının tüketim tabanlı bilgi teknolojileri hizmet modeli GreenLake ile şirketlere özel bulut hizmeti sağlıyor.

Şirketlerin sistemlerine kolaylıkla entegre olabilen HPE GreenLake çözümü ile kurumlar bulut hizmetinden kendi veri merkezinde yararlanma imkanına sahip oluyor ve yeni fırsatları yakalayarak esnek, isteğe bağlı ölçeklenebilen BT altyapısıyla rekabet avantajı elde ediyor.

Hewlett Packard Enterprise (HPE) markasının GreenLake çözümü sayesinde maliyetleri iyileşen, harcamalarını ölçülü yapabilen ve kaynaklarını verimli kullanabilen şirketler, departmanlarının ihtiyaçlarına hızlıca cevap verebiliyor. Bu sırada teknoloji dünyasındaki yeni uygulamalara ve gelişmiş hizmetlere de kolaylıkla erişebilen şirketler, dijitalleşmede hız kazanıyor.

Netex AŞ Genel Müdürü Erhan Doğan, “Günümüzde büyümenin yolunun dijitalleşmeden geçtiği artık tüm dünyanın kabul ettiği bir gerçek. Ancak dijitalleşmek için çok büyük maliyetlere katlanmaya gerek yok. Şirketler altyapılarının yönetimini distribütörlüğünü üstlendiğimiz HPE GreenLake’e emanet ederek kendi işlerine odaklanmak için zaman kazanıyor, değişen iş ihtiyaçlarına bağlı olarak hizmetinin ölçeğini artırıp azaltabiliyor ve maliyetler de buna göre hesaplanıyor. Netex olarak geleceğin dijital teknolojilerini yakinen takip ediyor ve bu alanda sağladığımız hizmetlerle ülkemizdeki şirketlerin dijitalleşmesini destekliyoruz” dedi.