Neteks Teknoloji, Infovista Çözümlerinin Yetkili Distribütörü Oldu

18.03.2019

Network ve güvenlik çözümleri alanında Türkiye’nin lider dağıtıcı firması Neteks Teknoloji, SD-WAN çözümleri sunan dünyanın öncü markalarından Infovista ile işbirliği yaptığını duyurdu. Bu işbirliğiyle Neteks Teknoloji, Infovista’nın, Türkiye’deki ilk ve tek distribütörü oldu. 

Yeni nesil yazılım tabanlı networkler için ürettiği SD-WAN çözümleriyle 2018 yılında Türkiye pazarına giriş yapan Infovista, ürünlerinin kanala yayılması ve tedariği ile ilgili dağıtım yetkisini Neteks Teknoloji’ye verdi. Neteks Teknoloji, bu ortaklıkla hali hazırda portföyünde bulunan network ve güvenlik markalarına bir yenisini daha ekledi.

“Geleneksel çözümleri yeni nesil teknolojilerle entegre edeceğiz”
Infovista ile yaptıkları işbirliğini değerlendiren Neteks Teknoloji Genel Müdürü Sami Arbak, kurumsal projelerde, iş ortaklarına yeni teknolojiler sunmanın kendileri için önemine dikkat çekti. Bu yeniliklerin kurumlarda var olan çözümlerle entegre olabilmesinin gerekliliğine işaret eden Arbak, InfoVista ile yapılan anlaşmanın bu alanda bir ilk olduğunu vurguladı. Arbak konuyla ilgili ayrıca, “SDN teknolojileri özellikle uygulama yönetimi alanında ciddi avantajlar sağlıyor ve InfoVista çözümleri bu alanda ciddi fark yaratıyor. Artık geleneksel yapıdaki ürün ve çözümlerin, mutlak suretle yeni nesil teknolojilerle birleştirilerek sunulmasının gerektiğine inandığımızdan, Infovista ile yapmış olduğumuz işbirliği, ticari motivasyonumuza da büyük katkı sağlayacaktır dedi.