İndeks Bilgisayar Fortune 500 Listesinde 59. Sırada

09.07.2015

İndeks Bilgisayar, Türkiye’nin en büyük 500 şirketini belirleyen Fortune 500 Türkiye 2015 sıralamasında 2,2 milyar TL net satışla listenin 59. sırasında yer aldı. 

Fortune Türkiye dergisi tarafından hazırlanan ve ülkemizde faaliyet gösteren şirketlerin her yıl kârlılık, büyüme hızı, büyüklük ve değerlilik gibi farklı kateriler altında değerlendirildiği Fortune 500 Türkiye’nin Temmuz 2015’te açıklanan 2014 sonuçlarına göre İndeks Bilgisayar, Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında 59. sırada yer alıyor.

2013 yılında açıklanan listede 72. sırada yer alan İndeks Bilgisayar, bir yıl boyunca müşterilerine ve iş ortaklarına sunduğu katma değerli hizmetleriyle 2,2 milyar TL net satış gerçekleştirerek bir önceki yıla göre 13 sıra birden yükseldi.

İndeks Bilgisayar’ın istikrarlı büyüme çizgisiyle sektöre yön vermeye devam ettiğini belirten Index Grup CEO’su Erol Bilecik, Türkiye’de imalat, ticaret, hizmet ve inşaat sektörlerini kapsayan Fortune 500 Türkiye çalışmasının Index Grup şirketleri için ayrı bir prestij sembolü olduğunu belirtti. 

Araştırma sonuçlarını değerlendiren Bilecik, “Tamamen bilimsel bir yaklaşımla hazırlanan, objektif değerlendirmeler ve şeffaf ölçütlerle belirlenen bu listede ilk 100’de yer almak hepimiz için ayrı bir gurur kaynağı. Bilişim Teknolojileri sektöründeki çeyrek yüzyılı aşkın deneyimimiz ve bilgi birikimimiz, elde ettiğimiz her yeni kârı yeni ve büyük yatırımlara dönüştürmemizi sağlarken, finansal, idari ve operasyonel yönetim prensiplerimiz de ciro, üretim, işbirliği ve doğrudan istihdam açısından sektöre canlılık katıyor. İndeks Bilgisayar’ın değerli çalışanları ve Türkiye çapındaki iş ortaklarının sonsuz gayretleriyle bugün geldiğimiz noktayı daha da ileriye taşıyacağımıza ve başarımızı sürdürülebilir kılacağımıza inanıyorum” dedi.