Datagate, HTC VIVE Ürünlerinin Türkiye’deki Yetkili Distribütörü Oldu

04.04.2020

Ürün portföyüne sanal gerçekliği (VR) ekleyerek gelecek teknolojilere yatırım yapmaya devam eden Datagate, ürün yelpazesiyle sanal gerçekliğin yüzünü değiştiren HTC VIVE’ın Türkiye’deki yetkili distribütörü oldu.

Teknolojisi ile gerçeklik algısını sorgulatan, endüstriden eğitime, eğlenceden espor sektörüne kadar birçok alanda kullanılan VR başlıklarıyla fark yaratan HTC VIVE® cihazları, Türkiye’de Datagate tarafından pazara sunulacak. HTC VIVE® ürün yelpazesinde hali hazırda, Vive Pro, Vive Pro Eye, Vive Cosmos, Vive Cosmos Elite, Vive Focus Plus modelleri yer alıyor. Farklı kullanım biçimlerine uyum sağlayabilen PC tabanlı birinci sınıf VR çözümü olan Vive Cosmos, gözlüğün önüne yerleştirilen eklentilerle kullanıcının zaman içindeki değişen ihtiyaçlarına uygun olarak özelleştirilebiliyor. Tüm Vive ürün ailesi, etkileyici görüntü kalitesi ve yüksek konfor sunuyor.

Gelecek teknolojileri yakından takip ederek bu alanlara yatırım yapmaya devam edeceklerini söyleyen Datagate Genel Müdürü Salih Baş, “HTC VIVE sanal gerçeklik cihazları, bireysel kullanıcıların bu eşsiz deneyimi yaşamasını sağlarken, diğer yandan kurumsal pazar için eğitim ve geleceği şekillendirme noktalarında mükemmel deneyimler tasarlanmasını ve yaşanmasını sağlıyor. Sanal gerçeklik, insanların bir gözlük ve bilgisayar yardımıyla üç boyutlu olarak sanal ortamda olma hissini yaşadığı bir teknoloji. Kullanıcıların bu deneyimi gerçekten yaşayabilmesi için, sanal gerçeklik tasarımlarının kusursuz olması gerekir ki işte tam bu noktada HTC VIVE, rakiplerine göre kullanıcılara bu deneyimi kusursuz yaşatan bir ürün ailesine sahip. HTC VIVE® gibi bir markayı portföyümüze katmak bizim için önemli ve mutluluk verici bir gelişme. Bu iş birliği, hem Datagate’e hem de Türkiye’deki VR pazarına önemli katkılar sağlayacak. Mevcut altyapımız, yaratıcı ve güvenilir hizmet anlayışımız ve sunduğumuz hizmet kalitesiyle bu alandaki iş ortaklarımıza ve tüketicilere en özenli hizmeti ulaştırarak memnuniyet yaratacağımıza inanıyoruz.”

Datagate ile olan iş birliklerinin önemini vurgulayan HTC Türkiye Ülke Müdürü Batuhan Başal, “Yakın zaman önce Türkiye’de kullanıcılarla buluşan yeni ürün ailemiz etkileyici bir VR deneyimi yaşamak isteyenlerin tüm beklentilerini karşılayabilecek seviyede modeller içeriyor. Datagate’in İletişim Teknolojileri alanındaki engin deneyiminin HTC’nin Türkiye pazarında hedeflediği konuma gelmesi için çok değerli ve yararlı olacağını düşünüyorum. Bu işbirliği sayesinde Türkiye pazarında daha yaygın kullanılmaya başlayacak olan sanal gerçeklik uygulamaları, uygulama geliştiriciler, bireysel kullanıcılar ve en önemlisi pek çok alanda faaliyet gösteren kurumsal firmaların bu teknolojilere daha kolay ve güvenle erişmelerini sağlayacaktır.” dedi.

Datagate ve HTC iş birliğiyle, bireysel ve kurumsal kullanıcıların VR cihazları ile tanışmaları ve bu mükemmel deneyimi yaşamaları için şehirlerin uğrak noktalarına tema alanları (deneyim merkezleri) oluşturulması planlanıyor.