Index İlk Çeyrekte Satış Gelirlerini 14,7 milyar TL Olarak Açıkladı

15.06.2024

Türkiye'nin lider bilişim teknolojileri dağıtım şirketi Index, 2024 yılının birinci çeyrek sonuçlarını açıkladı. 200'den fazla dünya teknoloji devinin distribütörlüğünü yapan Index Grup şirketlerinden Index, 2024'ün ilk çeyreğindeki konsolide mali sonuçlarına göre net satış gelirlerini 14,7 milyar TL'ye çıkardı.
 
Türkiye'nin lider bilişim teknolojileri dağıtım grubu Index Grup'un halka açık şirketlerinden Index, 2024 yılının ilk çeyreğinde elde ettiği konsolide mali sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirket, brüt satış kârını yüzde 41 oranında artırdı, net kârını ise 109,3 milyon TL olarak açıkladı.
 
Haziran 2004'te halka arzı gerçekleşen Index'in 2024 ilk çeyrek konsolide mali sonuçları şu şekilde:

• 2024 ilk çeyrek sonuçlarına göre konsolide net satış gelirleri: 14,7 milyar TL  

• Konsolide brüt kârı: 944,5 milyon TL

• Konsolide net kârı: 109,3 milyon TL

 
Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Index Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, “Index olarak 35'inci yılımızı geride bırakmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Sektörümüzün en büyük distribütör kuruluşu olarak bugüne kadar ana önceliğimiz, distribütörlüğünü yaptığımız 200'ün üzerinde kontrattaki ürünleri, Türkiye'nin her noktasında yer alan 8 binin üzerindeki iş ortağımıza düzenli bir tedarikle ulaştırmak oldu. Hem üreticilerimize hem de iş ortaklarımıza zorlu rekabet koşullarında avantaj sunmak üzere çalışmaya devam ediyoruz. Günümüzde bilişim sektörü ürünleri artık bir istekten öte ihtiyaca dönüştü. Dijital dönüşümü yakalayan, kriz dönemlerinde teknolojiye yatırım yapan firmaların ayakta kaldığına şahit olduk. Dolayısıyla şirketlerin dijital bağışıklık sistemlerini güçlendirerek teknolojik yatırımlarına mutlaka devam etmeleri gerekiyor. Bu anlamda önümüzdeki süreçte de hem bireysel hem kurumsal pazarda Bilişim Teknolojisi ürünlerine olan talebin artarak devam edeceğine inanıyoruz. Index'in de yıl sonuna kadar kârlı ve verimli bir şekilde büyümeye devam edeceğini, 2024'ün vites yükselteceğimiz bir yıl olacağını söyleyebilirim” dedi.