Index Grup, Yeni İnsan Kaynakları Direktörü’nü Defne Başocakçı Olarak Belirledi

22.04.2022

Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri dağıtım grubu Index Grup’un yeni İnsan Kaynakları Direktörü yaklaşık 27 yıllık tecrübeye sahip olan Defne Başocakçı oldu. Başocakçı, kariyerinde Yurtiçi Kar, Kültür Üniversitesi ve Horoz Lojistik’in üst düzey yönetim pozisyonlarında edindiği İnsan Kaynaklarındaki deneyimiyle, birçok İnsan Kaynakları projesini ve uygulamasını başarıyla hayata geçirdi.

Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri dağıtım grubu Index Grup’un İnsan Kaynakları Direktörlüğü pozisyonuna, kariyer yolculuğunun 27. yılına adım atacak Defne Başocakçı getirildi. Başocakçı, kariyeri boyunca performans yönetimi ve ödüllendirme sistemleri, yetenek yönetimi, eğitim, kurum kültürü, işe alma ve organizasyonel gelişim konularında projeler gerçekleştirdi.

Defne Başocakçı kimdir?
Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi Bölümü’nden mezun olan Defne Başocakçı, kariyerine 1995 yılında turizm sektöründe başladı ve daha sonra sağlık, üretim ve enerji sektörlerinde deneyimler kazandı. 2012-2017 yılları arasında Horoz Lojistik İnsan Kaynakları Direktörü olan Defne Başocakçı, 2017-2019 yılları arasında Kültür Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Daire Başkanı ve 2020-2021 yılları arasında da Yurtiçi Kar İnsan Kaynakları ve Eğitim Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Başocakçı, 18 Nisan 2022 tarihinden itibaren Index Grup’ta İnsan Kaynakları Direktörü olarak çalışıyor.